Web Tasarım-Uygulama ve Alan Adı Tescil-Barındırma Hizmetleri


      Internet'in yaygınlaştığı günümüz Türkiyesinde, ürünlerini daha geniş bir kesime daha uygun maliyetlerle pazarlamayı düşünen firmalar uzun bir süredir www dünyasında yerlerini almış durumda. Markalarını, ürünlerini, hizmetlerini duyurmanın ötesinde bir çok firma daha ucuz maliyetlerle internet üzerinden e-ticaret adı verilen elektronik ticaret ile ürünlerini online olarak satabilmekte ve pazarlama maliyetlerini oldukça düşürerek günümüzün amansız rekabet koşullarında kârlılıklarını arttırabilmektedirler.

     Sizin de tanıtmayı düşündüğünüz bir ürün ya da hizmetiniz varsa ya da sadece şirketinizi ve yaptıklarınızı anlatmayı düşünüyorsanız, bu tanıtımı çok düşük maliyetlerle gerçekleştirebilirsiniz.

     Burada sizlere genel anlamda belli kavramlardan söz edeceğiz. Bu çerçevede ne yapmak istediğinizi ortaya çıkarabileceksiniz.

     Bir web sitesine sahip olabilmek için öncelikle bir alan adına sahip olmanız gerekir. (Örn: www.sintekbilgisayar.com.tr - www.link.com.tr v.b.) Hedef müşteri kitlenize bu adı (fatura, kartvizit, büroşür, yazışmalar ve diğer yazılı-basılı evraklarla) duyuracaksınız ve ziyaretlerini bekleyeceksiniz. .com uzantılı adresler Y.dışından, .com.tr uzantılı adresler ise Yurtiçinden tescil edilmektedir. Y.Dışı tescil işlemlerinde herhangi bir evrak gerekmez, 1 yıllık 10-15.- USD arasındadır ve ortalama 1-2 gün içerisinde online olarak tamamlanır. Y.içi tescil işlemlerinde ise ODTÜ tarafından Markalar için isim/marka tescil belgesi, şirket ünvanları için ticaret sicil kaydı v.b. belgeler istenir. 1 yıllık isim tescili yaklaşık 50-60 YTL.- civarındadır ve işlemler 2-7 gün içerisinde tamamlanır.

    Daha sonra bu alan adınızın yönlendirileceği ve tasarlanan sayfalarınızın yükleneceği 24 saat kesintisiz server hizmeti veren bir hosting (kiralama) firması bulunarak kiralama yapılması gerekir. Yapılacak sitenin gerektirdiği özelliklere göre değişiklik gösteren bu server kiralama bedeli ortalama 80-250.-USD arasında yer alır. Bu hizmet yurt için ya da yurt dışı firmalarından satın alınabilir. Hosting firmasının verdiği hizmetler arasında alan adınıza ait mail adreslerine ait server hizmetlerini de kapsamaktadır.

    Bu son aşamada web sitenizi tasarlamak ve kiralanan adrese yüklemek kalıyor. Tasarım aşamasında tam olarak ne arzuladığınızı ve nasıl bir site istediğinizi bize bildiriyorsunuz. Biz sizlerden aldığımız bu bilgiler ışığında gerekli ön çalışmaları yapıyor ve size yaptığımız tasarım örneklerini sunuyoruz. Sizin isteklerinizle son halini alan sayfalar internete yükleniyor ve başlangıçtan itibaren ortalama 30-45 gün içerisinde internet dünyasında yerinizi almış oluyorsunuz.


"To Top"
Ürünlerimiz